codziennie aktualizowana lista artykułów:

wtorek, 27 listopada 2012

Dlaczego warto odwiedzać blogi konsumenckie?

Kupując jakaś rzecz powinniśmy zasięgnąć opinii na jej temat. Niestety, tradycyjna prasa nie rzadko wręcz zniekształca obraz rynku, co spowodowane jest nachalną wręcz reklamą i masą artykułów sponsorowanych. Stąd też dużą popularnością cieszą się ostatnio blogi konsumenckie, prowadzone przez zwykłe osoby, które dzielą się uwagami na temat różnych produktów.

Blog konsumenckie może mieć charakter ogólny, jak na przykład Korzystne zakupy, a także branżowy. Na blogu branżowym porusza się wyłącznie zagadnienia związane z jednym rodzajem produktów, na przykład na tematy mody lub komputerów.

Dobry blog konsumencki powinien charakteryzować się przede wszystkim szerokim omówieniem opisywanych produktów, a także bezstronnością. Niekoniecznie musi być wolny od artykułów sponsorowanych, wskazane jest jednak wyraźne określenie, że autor wziął za napisanie danego tekstu pieniądze lub inne korzyści.

Blogi konsumenckie są najprawdopodobniej przyszłością rozwoju mediów. W USA i na zachodzie europy coraz więcej firm stawia sobie zjednanie społeczności internetowej za priorytet, wiedząc jak wielką popularnością cieszy się każdy duży blog konsumencki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz